Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  novinky z IDC    výpožičný poriadok  
 index » infocentrum » novinky z IDC  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Utorok 10.12.2019   english version
 Bouldroví sprievodcovia z Talianska a Španielska
02.06.2010 22:00 | 3413x | komentár: 0x
Novinky v IDC James  

V roku 2007 a 2008 vyšli v Nemecku sprievodcovia po bouldroch Španielska a Talianska (sever). Od dnes sú k dispozícii aj v našom Infocentre. Ulrich a Harald Rokerovci zozbierali informácie spolu zo 16-tich oblastí (Španielsko 12, Taliansko 6).
 
Obidve publikácie sú vybavené prehľadnými mapkami s vyznačenými oblasťami.

V sprievodcovi po talianskych oblastiach nájdete tieto oblasti:
Sudtirol/Trentino (Aufhofen/Villa Santa Caterina, Neugais, Tobl Kehre + Tobl, Passo Valparola, Passo Sella, Algund/Lagundo, Valle Daone)
Lombardia (Valbondione, Spriana, Selvapiana, Val Masino, Val di Mello, Cimaganda)
Val d´Ossola (Alpe Devero, Foppiano, Monte)
Valle d´Aosta - Torino (Massi del Cubo, Navetta, Frera, Niquidetto, Rifugio Levi Molinari, Bobbio, Rifugio Barbara)
Cuneo - Imperia (Castelmagno, Valle Gesso, Pian della Casa, San Giacomo di Entracque, Val Ellero, Valdinferno, Triora)
Liguria (Varazze, Cravasco, Lagoni)
 
Okrem prístupových informácií je na začiatku oblasti mapka a zoznam jednotlivých problémov s krátkym popisom v angličtine. Tie sú potom zakreslené do jednoduchej schématickej mapky a vybrané sú zakreslené aj do farebnej fotky. Trošku chýba v obidvoch sprievodcoch prehľadné zobrazenie o zastúpení jednotlivých obťažností v jednotlivých oblastiach a tiež aspoň zoznam najťažších problémov. Celý sprievodca má 352 strán. 
 
 

Španielsky sprievodca je urobený rovnakým štýlom a na 317-tich stranách nájdete tieto oblasti:
Targasonne
Savassona
St. Joan
Belianes-Malda
Cerviá
El Cogul
Albarracín
La Pedriza
El Escorial
Zarzalejo
Burguillo
Navalosa 
 

 
  
Dúfame, že sa postupne podarí zozbierať viac sprievodcov z bouldrových oblastí z rôznych častí sveta, alebo aspoň Európy, pretože práve v tejto disciplíne máme v IDC najväčší nedostatok materiálov. Týmto vyzývame aj Teba, aby si pomohol pri našom snažení. Ak teda objavíš dobrého sprievodcu zo zaujímavej oblasti ozvi sa! Ak to bude v našich finančných možnostiach sprievodcu odkúpime (v tomto prípade je ale potrebný doklad). Rovnako nás poteší aj dar (aj staršie kúsky). Knižnicu vytvorili nadšenci zo spolku a aj vďaka nim môžeme všetci využiť zozbierané informácie.
 
Ďakujeme a tešíme sa aj na Tvoju návštevu!

Veľa šťastia pri spoznávaní nových oblastí.

IDC JAMES
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Bouldroví sprievodcovia z Talianska a Španielska [ 2. 6. 2010 22:28:42] - reagovať
V roku 2007 a 2008 vyšli v Nemecku sprievodcovia po bouldroch Španielska a Talianska (sever). Od dnes sú k dispozícii aj v našom Infocentre. Ulrich a Harald Rokerovci zozbierali informácie spolu zo 16-tich oblastí (Španielsko 12, Taliansko 6).

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25485021