Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
  kalendár    psotkov memoriál    tht james    skialpstret    expedície  
 index » podujatia » kalendár  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 20.01.2020   english version
 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES
01.04.2019 06:20 | 3493x | komentár: 5x
30. 3. 2019  

Dňa 30. marca 2019 sa v Žiline uskutočnilo Valné zhromaždenie SHS JAMES, kde sa volilo nové vedenie spolku. Zúčastnilo sa ho 49 delegátov z celkového počtu 51. Na pozíciu predsedu spolku kandidovali Anna Michalková a Antom Pacek. V tajnej voľbe získal Anton Pacek 79,6% hlasov a Anna Michalková 16,3%. Predsedom SHS JAMES sa tak stal na ďalšie 4-ročné obdobie Anton Pacek.


Foto: Anna Čaplická, Vlado Linek.

Do výkonného výboru kandidovalo 10 členov spolku. Takisto tajnou voľbou boli zvolení traja jeho pôvodní členovia Ladislav Gancarčík, Vladimír Linek a Vladimír Paulík a novými členmi VV sa stali Jozef Krištoffy, Marek Radovský a Jozef Sklenár.

Bývalému predsedovi Igorovi Kollerovi, ktorý vo voľbách nekandidoval, tak ako aj odchádzajúcim členom VV, Františkovi Piačekovi, Ivanovi Žilovi a Tomášovi Greksákovi (takisto ani jeden z menovaných nekandidoval) ďakujeme za dlhoročnú obetavú prácu pre spolok.
 
Valného zhromaždenia sa zúčastnil aj predseda ČHS Jan Bloudek, ktorý vyzdvihol dlhoročnú výbornú spoluprácu ČHS a SHS JAMES.
 
Zápisnica ako aj uznesenia z VZ sa pripravujú a čoskoro budú zverejnené na stránke spolku.
 
Novému vedeniu SHS JAMES prajeme veľa energie do náročného obdobia.

  
 
  
 

Program
1. Otvorenie rokovania
2. Voľba pracovného predsedníctva a komisií

3. Schválenie volebného poriadku
 Návrh volebného poriadku

4. Správa o činnosti a hospodárení spolku v roku 2018, správa Kontrolnej komisie
 Čerpanie rozpočtu SHS JAMES 2018

5. Diskusia
6. Voľby predsedu spolku
7. Voľby členov výkonného výboru

8. Schválenie doplnenia stanov spolku
 Doplnenie stanov
 Pridružené členstvo právnickej osoby

9. Návrh plánu činnosti a rozpočtu na rok 2019
 Návrh rozpočtu SHS JAMES 2019
 Rozpočet športových komisií

10. Diskusia
11. Uznesenie a záver

 zápisnica z VZ SHS JAMES 2019
KOMENTÁR K ČLÁNKU

30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [ 22. 1. 2019 13:25:54] - reagovať
Dňa 30. marca 2019 sa v Žiline uskutočnilo Valné zhromaždenie SHS JAMES, kde sa volilo nové vedenie spolku. Zúčastnilo sa ho 49 delegátov z celkového počtu 51. Na pozíciu predsedu spolku kandidovali Anna Michalková a Antom Pacek. V tajnej voľbe získal Anton Pacek 79,6% hlasov a Anna Michalková 16,3%. Predsedom SHS JAMES sa tak stal na ďalšie 4-ročné obdobie Anton Pacek.
 • 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [Anton Pacek 4. 4. 2019 21:48:42] - reagovať
  V posledných dňoch sa objavili na webových stránkach i sociálnych sieťach informácie o mojej osobe v súvislosti s finančnými záväzkami voči rôznym veriteľom. Nebudem v tomto momente reagovať na šíriteľov a živiteľov informácií a nebudem komentovať ani ich motiváciu. Koniec koncov, všetky tieto informácie sú verejne prístupné každému užívateľovi internetu. Krátkym textom však chcem informovať o skutočnom stave vecí, aby sa nešírili zbytočne dezinformácie.
  Áno, podnikal som ako fyzická osoba Anton Pacek – PAMAsport od roku 1990. Od roku 1996 som začal so zastupovaním zahraničných značiek ako dovozca a distribútor na Slovensku ako fyzická osoba a od roku 1999 aj v Českej republike cez s.r.o.. Celé podnikanie a obchod so športovým tovarom rástol do solídnych rozmerov, až do doby, keď sa na našom území prejavila ekonomická kríza v roku 2008. V nasledovných mesiacoch a rokoch sa zákonite prejavil sprievodný jav ekonomickej krízy obzvlášť pri dovozcoch, distribútoroch a agentoch a to tzv. druhotná platobná neschopnosť. Ekonómovia, či ľudia, ktorí s podobným problémom majú skúsenosť, vedia, že proti tomuto neduhu (najmä v čase ekonomickej krízy) sa prakticky nedá bojovať a napriek maximálnej snahe sa mi nepodarilo udržať sa na trhu. Mojim jediným možným riešením tohto stavu bolo to, že začiatkom roka 2018 som požiadal o oddĺženie cez Centrum právnej pomoci v Žiline. Konečným dôsledkom celého procesu je, že dňa 31.12.2018 bol zverejnený v Obchodnom vestníku 249/2018 „Oznam o zrušení konkurzu z dôvodu, že konkurzná podstata nepokryje náklady konkurzu.“ TU https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormularDetail.aspx?IdFormular=2040297
  Praktický dôsledok tohto dokumentu znamená, že dňom 1.1.2019 som úplne oddĺžený a v tomto momente nedlhujem nič ani inštitúciám, ani fyzickým či právnickým osobám.
  Teraz niečo k samotnému výkonu práce pre Slovenský horolezecký spolok JAMES. Moja práca pre spolok začala dňa 1.2.2018, keď ma VV SHS JAMES na základe výberového konania stanovil na pozíciu sekretára. Po úvodných mesiacoch, keď som sa s prácou oboznamoval a postupne poznával bližšie prostredie spolku, sa podarilo aj vďaka mojej práci nasledovné:
  1. Nárast príjmu finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu zo sumy 36 614 eur spolu (30 699 eur pre horolezectvo a 5 915 eur pre športové lezenie) na sumu 78 361 eur (43 286 eur pre horolezectvo a 35 075 eur pre športové lezenie). To je nárast na viac ako dvojnásobok a podarilo sa ho dosiahnuť dôkladným štúdiom vzorca na pridelenie finančných prostriedkov pre uznané športy a aplikáciou zistených informácií
  2. Naplnenie základnej databázy Informačného systému športu
  3. Aktivizácia Komisie športového lezenia a jej smerovanie k čo najlepšiemu fungovaniu (viď článok v časopise Horolezec č.1/2019, str. 74 a 75)
  4. Štart vzdelávania odborníkov v športe podľa Zákona o športe z roku 2015 pre uznaný šport „športové lezenie“ a to
  a. Príprava formy a metodiky vzdelávania v spolupráci s Metodickou komisiou
  b. Získanie finančných prostriedkov pre vzdelávanie odborníkov v spolupráci so Slovenským olympijskym a športovým výborom vo výške 30 000 USD s možnosťou čerpania do 31.12.2020
  c. Reálne vzdelávanie odborníkov v športe v spolupráci s Českým horolezeckým zväzom v odbornostiach s tým, že v tomto momente je vyškolených
  i. Sedem rozhodcov 2. a 3. kvalifikačného stupňa
  ii. Dvanásť staviteľov ciest 1., 2. a 3. kvalifikačného stupňa
  iii. Osemnásť trénerov 1. a 2. kvalifikačného stupňa (9 z nich zatiaľ len v špeciálnej časti vzdelávania)
  5. Rozšírenie práce oblastných rád a jednotlivých klubov najmä s ohľadom na rozšírenie členov z radov detí a mládeže. (K tomuto urobím krátku poznámku: k 31.3.2019 už evidujeme viac detí do 15 rokov ako za celý minulý rok a počet členskej základne z radov detí do 15 rokov, respektíve mládeže do 18 rokov ku koncu roka 2019 odhadujem na 1,7 až 2 násobok oproti koncu roka 2018)
  6. Skvalitnenie manažérskej práce sekretariátu na rôznych frontoch
  7. Zodpovedná práca s financiami v rámci poverenia od predsedu spolku
  Dňa 30.3.2019 som bol Valným zhromaždením Slovenského horolezeckého spolku JAMES zvolený za jeho predsedu a to, myslím, najmä s ohľadom k prístupu k práci pre spolok do tejto doby a ďalej vzhľadom k mojim víziám rozvoja SHS JAMES. Čaká nás Intenzívna práca. Nielen mňa, ale aj vynovený Výkonný výbor, predsedov a členov všetkých komisií, predstaviteľov oblastných rád a nás všetkých vlastne. Ďakujem, že si k tomu vzájomne doprajeme kľud a taktiež, že si vzájomne budeme priať všetko dobré, pre prospech spolku, pre prospech nás všetkých.

  Anton Pacek

  • 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [e. mrazek 5. 4. 2019 14:34:53] - reagovať
   Ahoj Tono,

   zrejme aj mna pokladas za jedneho z jak pises siritelov a zivitelov informacii , kedze som sa na stranke Jamesu v sekcii Diskusia - ktoru inak zjavne nikto necita, ba mnohi ani netusia ze tato sekcia existuje - dozadoval zverejnenia informacii o VZ, kde bola odhlasovana najzasadnejsia zmena v spolku za poslednych 15 rokov, a ktora uz medizcasom bola zverejnena na viacerych ceskych weboch. Toto povazujem za absolutnu nehoraznost, ze sa takato informacia zverejni az nasledne po vyzve ale dobre, svet preto nespadne.

   Ked uz bola zverejnena, tak som k nej chcel napisat comment. Uprimne priznavam, ze som mal a stale mam trosku problem nie s obsahom ale formou toho co sa stalo.

   Bohuzial to neslo, lebo diskusia tu ako snad v jedinom clanku na stranke nebola otvorena. Nasledne som zalozil v diskusii dalsiu temu, kde som sa dozadoval vysvetlenia, preco tu diskusia otvorena nie je, pricom tato sprava mala vtedy uz niekolko sto precitani.

   A tak isto som sa jak to nazyvas hodlal zaradit medzi siritelov a zivitelov informacii, ku ktorym som sa medzicasom z naprosto verejnch zdrojov dostal. A pokojne prezradim aj motivaciu na ktoru sa pytas. Zacal som mat totizto problem uz nie len s formou ale aj obsahom. Nemam chut a nemienim absolutne o veci moralizovat, to je kurva tenky lad a navyse mi to neprislusi. Stat sa moze, to neni nic hanebne. Nicmenej mam ciste technicky problem s tym, ze tento fakt SHS JAMES ako reprezentanta slovenskych horolezcov (a tym padom aj mna) navonok voci tretim stranam totalne diskvalifikuje ako vyjednavacieho partnera kdekolvek, o comkolvek a s kymkolvek. Obzvlast ak sa bude jednat o organy statnej spravy. A to, ze sa to neutaji je zrejme.

   Tak som chcel vediet, ci tento fakt bol znamy hlasujucim delegatom na VZ uz pred hlasovanim. Cakam na odpoved.

   Nicmenej jak pises, roboty je vela, tak vam vo vybore aj aj tebe v stvorjedinej funcii ktoru v JAMESe aktualne zastavas - generalny sekretar spolku, predseda spolku, sef oblastnej rady zilina, predesda komisie sportoveho lezenia - skutocne a bez ironie zelam, nech sa vam ta spolkova praca dari.

   BTW- zapisnica resp. uznesenie z VZ uzrie svetlo sveta asi kedy?
  • 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [Anonym 5. 4. 2019 12:57:06] - reagovať
   https://www.horydoly.cz/horolezci/slovensti-horolezci-zvolili-za-predsedu-paceka-zadluzeneho-po-usi.html

   Jamesaci zobudte sa tento clovek nezastupuje vase zaujmy ale svoje.

   • 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [Anonym 5. 4. 2019 13:12:03] - reagovať
    Zvolili sme si za predsedu amaterskeho sportovca v squashi. Horolezci nemaju horolezca ktory by im predsedal??? To snad nie...

    http://isstest.pub.lomtec.com/Contact/Person/134385

   • 30. Valné zhromaždenie Slovenského horolezeckého spolku JAMES [Anonym 5. 4. 2019 13:01:30] - reagovať
    https://dlznik.zoznam.sk/dlznici-na-poistnom/pacek-anton

    nikomu nic nedlzi len socialnej poistovni 11k....
Vlado Linek © 1999 - 2020 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25774021