Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rocking   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Piatok 18.10.2019   english version
 5. Edelweiss Cup 2012 - Banská Bystrica, SP mládeže v športovom lezení
25.02.2013 14:00 | 5101x | komentár: 4x
23. 2. 2013  

Tak pretekári sa konečne dočkali a i keď zo severu chýbalo zastúpenie - Považská, Žilina - zrejme sa zľakli prechodu cez Šturec a Donovaly, keď naši meteorológovia hlásili stále sneženie. Nakoniec som bol aj tak s účasťou (37 pretekárov), v tomto počasí a vzhľadom na to, že preteky  patril do sezóny 2012, celkom spokojný. Účasť trochu pozdvihla aj pätica pretekárov z Čiech, kde, obzvlášť dievčatá, liezli výborne.

Pre každú kategóriu sme mali pripravených šesť ciest s lanom a šesť bouldrov. Na prvú cestu, ktorá síce bola po obrovských chytoch (originál z rýchlosti), ale boli asi pol metra nad zemou, takže išlo o náročnú vyvažovačku, v mierne uklonenom profile. Vedel som, že prvých päť krokov bude náročných a tak som hneď povolil najskôr dva a potom tri pokusy na nástup. Ani to nestačilo a tak sme pridali jeden chyt vo výške hrudníku, ktorý traverz vyriešil i ked nasledujúci prelez hrany pretekárov dosť rozradil. Dvojka bola tiež trochu technická, ale potom nasledovali dve silové, vytrvalostné cesty. Prvá, po pilkových oblinách,  ktoré boli (rovnako, ako ostatné cesty), zľahčené pre kategóriu A a A mini červenými chytami, ikeď sa všetkým rátali iba základné chyty. Posledné dve cesty boli ťažké, bouldrové - okolo deviatky, ktoré vyliezol iba Kubo Švub a aj ten mal v jednom kroku problémy.

Pre kategóriu A a A mini som už šiestu cestu vyradil, pretože deti už aj tak mali na ostrých, nových chytoch zodraté brušká. A okrem toho, nemám rád, keď preteky končia príliš neskoro, veď každý nebýva v Bystrici. Už aj tak sme meškali. Pretekári, vďaka kalamite, prichádzali ešte hodinu po začiatku pretekov. A pol hodinovú stratu sme si vyrobili dovozom nefunkčnej tlačiarne. Dúfam, že sa uvidíme na jeseň na Brutal cupe.

V duchu som sa musel smiať, keď som si spomenul, ako sme pred veľa rokmi čakali aj päť hodín, kým sa prestavia cesty na pretekoch na severe Moravy.

Preteky skončili aj s rozdaním cien a vyhlásením celkového poradia za rok 2012 pred šiestou hodinou. Pri odchode už boli ale všetci spokojní, že si deti poriadne zaliezli, niektorí sa aj celkom tešili zo zaujímavých cien.

Výsledky 5. kola Edelweiss Cup 
Konečné poradie Edelweiss cup 2012

Caballo


Pozývame vás na posledné 5. kolo Edelweiss Cup 2012, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. 2. 2013 v Banskej Bystrici na stene Škorpión. Zároveň tam prebehne aj vyhlásenie výsledkov za celý Slovenského pohára mládeže v športovom lezení pre rok 2012 a odovzdanie cien. Tak ako vždy sa tešíme na hojnú účasť mladých pretekárov aj divákov.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

5. Edelweiss Cup 2012 - Banská Bystrica, SP mládeže v športovom lezení [ 7. 2. 2013 14:08:46] - reagovať
Tak pretekári sa konečne dočkali a i keď zo severu chýbalo zastúpenie - Považská, Žilina - zrejme sa zľakli prechodu cez Šturec a Donovaly, keď naši meteorológovia hlásili stále sneženie. Nakoniec som bol aj tak s účasťou (37 pretekárov), v tomto počasí a vzhľadom na to, že preteky patril do sezóny 2012, celkom spokojný.
 • 5. Edelweiss Cup 2012 - SP mládeže v športovom lezení [Tomas Adamovský 15. 2. 2013 22:49:19] - reagovať
  Zdravím horolezce ze Slovenska. Chtěl jsem se informovat,zdali se vašeho závodu mohou zúčastnit i závodníci z České republiky.Velice rádi bychom porovnali síly s vašimi závodníky .Pokud ano, potřebujeme nějaké potvrzení? (zdravotní prohlídku,.....?)
  Děkuji za odpověď

  Tomáš Adamovský

  • 5. Edelweiss Cup 2012 - SP mládeže v športovom lezení [palo tomka 19. 2. 2013 15:11:57] - reagovať
   Ahoj,
   štartovať môžte a nepotrebujete žiadne potvrdenie, prípadne iba preukaz ČHS kvoli nižšiemu štartovnému

   Palo Tomka

   • 5. Edelweiss Cup 2012 - SP mládeže v športovom lezení [caballo 20. 2. 2013 19:03:57] - reagovať
    jo,jo, mužete. dokonce se mužete tešit na ceny i když nevyhrajete. u me se totiž vyhlašuje stzlem švédských stolu.
    od prvního nejstarší kategorie až po posledního.
    to ješte budu muset dokoupit pár cen - doufám, že vás neprijede nekolik stovek a já pujdu delat gigola - ješte, že sem hezkej, mladej a bohatej a hlavne žiju na slovensku, které bude za pár let druhé švýcarsko - jak slíbil pan mečiar.
    i tak vím, proč chcete prijet - ta kočka na pozvánce by sem nalákala i mrtvýho.
    na počítači mojí polovičky neumím smajlíky - tak snad nebudu na rodných čechách za uplného vola - když už sem musel požádat o uvolnení z reprezentace, protože sem nechtel brát podpurné prostredky.
    zítra jdu pritvrdit cesty - kdybych vedel,že prijedete udelám to na vetší stene, ale tu se mi snad konečne podarí vyfotit zpredu pres plexisklo vytreštený, padající ksicht.
    tešíme se na bohatou učast
    caballo

    • 5. Edelweiss Cup 2012 - SP mládeže v športovom lezení [caballo 26. 2. 2013 10:33:00] - reagovať
     chcem podakovať všetkým pretekárom a rodičom, že i v tomto zlom počasí prišli na naše preteky.
     tiež sa chcem ospravedlniť za meškanie, ale dúfam, že na množstvo lezených ciest a bouldrov ako aj vyhlásenie všetkých pretekárov sme skončili ešte celkom v norme.
     dúfám, že na daľšie preteky prídete ešte vo väčšom počte.
     pekný den
     caballo


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  25078160