Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 19.06.2019   english version
 Majstrovstvá Slovenska v boulderingu, NORTHLAND CUP 2004, Žilina
26.05.2004 22:25 | 2933x | komentár: 0x
22. 5. 2004  

V  sobotu  22.5.2004 sa v historickom centre Žiliny na Mariánskom námestí uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v športovom lezení – boulderingu -  NORTHLAND  CUP 2004. Súťaž prebiehala na zastrešenej umelej bouldrovacej stene, ktorá bola pre tento účel postavené priamo na námestí.

V  medzinárodnej  konkurencii účastníkov zo Slovenska, Čiech a Poľska sa  medzi  mužmi  sa  predstavilo  35  pretekárov  a  v ženskej kategórii 9 pretekárok.  Ich finálové súboje aj napriek nie ideálnemu počasiu sledovalo priamo na námestí asi 250 divákov.

V mužskej kategórii po výbornom výkone vo finále zvíťazil Karel Černý (Saltic, Česká republika), na druhom mieste skončil a majstrom Slovenska sa stal  Martin Eckert (MKŠK Modra / Triop) a tretí bol dlhoročný reprezentant a jeden z najlepších slovenských bouldristov Andrej Chrastina (BB Klan, AIX).  Zemiakovú  medailu si odniesol domáci matador Juraj Repčík (Anatomic Žilina).

V  ženskej  kategórii  to  po  kvalifikácii opäť vyzeralo na tradičný rodinný  súboj sestier Čintalových. Vo finále však bolo všetko trochu inak, zvíťazila  Zuzka  Čintalová  (ŠKMK Modra), pred Lenkou Mičicovou (Žilina) a zástupkyňou poľského lezenia Annou Jarek (Korona Krakow). Na štvrtom mieste skončila druhá zo sestier Čintalových, Katka (ŠKMK Modra).

Poďakovanie  patrí  všetkým zúčastneným - pretekárom, divákom i organizátorom  a  v  neposlednej rade aj počasiu, ktoré nás ešte ráno v deň pretekov skúšalo. Preteky sponzorsky podporil generálny partner NORTHLAND SLOVAKIA. Hlavnými  partnermi boli Alpha Sport Žilina, Telenor Networks, DEXIA banka, Šariš, Lezecká stena K2 a ďalšími partnermi boli Kamikaze a Anatomic. Mediálnu prezentáciu zabezpečovali denník SME, Rádio ZET a Žilinský Večerník. Preteky boli organizované za podpory mesta Žilina v spolupráci horolezeckého oddielu EXTREM klub Žilina a JAMESu.

Výsledky

muži
1. Karel Černý, Saltic, ČR
2. Martin Eckert, MKŠK Modra / Triop
3. Andrej Chrastina, BB Klan, AIX
4. Juraj Repčík, Anatomic
5. Jan Zbranek (1986), Saltic, ČR
6. Vlado Strieženec, HK JAMES Karpaty Trenčín
7. Marek Leitman, HK Filizof Bratislava
8. Peter Doležaj, CCC BBB
9. Rišo Nyéki, Nitra
10. Vlasto Pšenko, Martin

ženy
1. Zuzana Čintalová, MKŠK Modra
2. Lenka Mičicová, Žilina
3. Anna Jarek, Korona Krakow, PL 
4. Katarína Čintalová, MKŠK Modra
5. Petra Tomanová,  HK Petrolservis Zlaté Moravce
6. Denisa Šulcová, HK Filozof Bratislava

kompletné výsledky
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Majstrovstvá Slovenska v boulderingu, NORTHLAND CUP 2004, Žilina [ 8. 5. 2008 12:31:45] - reagovať
V sobotu 22. 5. 2004 sa v historickom centre Žiliny na Mariánskom námestí uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v športovom lezení – boulderingu - NORTHLAND CUP 2004. Súťaž prebiehala na zastrešenej umelej bouldrovacej stene, ktorá bola pre tento účel postavené priamo na námestí.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23998410