Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Streda 26.06.2019   english version
 Majstrovstvá sveta juniorov, Peking, Čína
19.09.2005 19:15 | 2803x | komentár: 0x
25. - 28. 8. 2005  

„Hurá už sa teším!“ Zajtra letíme na MS v športovom lezení do Pekingu. Dokonca viem, že je to v Číne, žijú tam Číňania a je to hlavné mesto. Už som zvedavá ako to tam vyzerá. Tí jo! Stena je strašne vysoká a previsnutá. Je na nej veľa rôznych štruktúr.


Stena v Pekingu.

Okolie v parku, kde sa tento pretek koná, je veľmi krásne na rozdiel od mesta, kde je od toho množstva áut strašný smrad a smog. Ale keď poprší, je to všetko OK.  Dni na lezenie už ani teplejšie byť nemohli. Vonku je asi 35°C, vysoká vlhkosť a my musíme podať čo najlepší výkon. Ráno je slávnostné zahájenie, ale prečo musí byť už o 9. hod? Super. Draci, blbosti, Hip-Hop. No proste super. Preteky sú rozdelené do 4 dní. Prvý deň sa lezie prvá kvalifikačná cesta, druhý deň druhá, tretí deň semifinále a kvalifikácia rýchlosti, štvrtý deň každým vysnené finále. Nó. Môj prvý výkon nevyzeral zrovna najlepšie. Stačila chvíľka nepozornosti pri zakladaní nohy  a ako som sa na ňu postavila už som bola dole. Stačilo to na 37 miesto. No, nič moc. Kubovi sa darilo viacej. Vyliezol približne do tri štvrte cesty a tak bol priebežne 21. Dnes si musíme dobre oddýchnuť, aby to zajtra vyzeralo lepšie. A podarilo sa . Ja som liezla hneď ráno 4 po Aničke. Dnes to nemôžem po.... Cesta bola dosť ťažká. Už pri 3 expreske sme museli bojovať aj mozgom. Na tejto ceste padla iba jedna topka, ktorú dala Charlotte Durif – pochopiteľne. Kubo mal znovu formu. Po včerajšom výkone predviedol ešte lepší, skončil 11. Do semifinále postupoval zo 16. miesta. No mne to už nevyšlo. Bola som 28. a postupovalo 26. Tak zajtra skúsim aspoň rýchlosť. Človek nikdy nevie. Už od rána sa liezlo semifinále a všetci favoriti postupne vypadli. No a Kubo tiež. Z Čechov postúpil len Honzo Zbranek a Martin Stránik. Som zvedavá, čo predvedú zajtra. Tak a môže začať rýchlosť. Roztrénovať sme sa roztrénovali, ale na Rusov sme nemali.


Jakub, Dominika a Jaro Kováčikovci.

No tie časy neboli nič moc, ale nato, že sme rýchlosť nikdy netrénovali tak to dobre dopadlo. Neboli sme poslední. Ja som bola na krásnom 18. mieste, ako naschvál 2 nepostupujúca a Kubo 30. z 54. No a čo finále? My sme sa mohli len pozerať. Najväčším prekvapením bol malý Rakúšan Jákob, ktorý dal top. No jeho veľký súper Lama to nenechal na náhodu a topku dal tiež. Keďže mal lepšiu kvalifikačku vyhral. A Marťa Stránik bol 6. Aj Honzík Zbranek prekvapil a bol 5. Preliezol aj Sóna a ďalších bušičov. Táto stena bola pre väčšinu prekliata. Tak sme sa išli radšej odreagovať. Boli to perfektné preteky. Stretli sme starých známych z celého sveta, spoznali sme nových lezcov, videli sme prekrásny Peking . Za to všetko patrí veľká vďaka sponzorom, ktorí mám umožnili účasť na týchto Majstrovstvách  sveta a to:
JAMES, MKŠK Modra, Mesto Pezinok, Mesto Modra, Grundfos Slovakia, Maxtra Control Šaľa, ABC TERM  Blava, Roncor Stará Turá, Northland Slovakia.

Dominika Kováčiková      

Výsledky

dorastenci A obtiažnosť
1. MIDTBOE Magnus NOR
2. NEUMÄRKER Felix GER
3. ANMA Sachi JPN
26. Jakub Kováčik SVK                            
dorastenci B obtiažnosť
1. LAMA David AUT
2. SCHUBERT Jakob AUT
3. DZYBYAK Yuriy UKR
juniori obtiažnosť
1. WINKLER Daniel SUI
2. BADIA Nicolas FRA
3. KAOUROV Ivan RUS

dorastenky A obtiažnosť
1. JANUEL Caroline FRA
2. CHERESHNEVA Yana RUS
3. NOGUCHI Akiyo JPN
dorastenky B obtiažnosť
1. DURIF Charlotte FRA
2. MALYSHEVA Alexandra RUS
3. WURM Juliane GER
28. Dominika Kováčiková SVK
juniorky obtiažnosť
1. MARKOVIC Mina SLO
2. PINET Florence FRA
3. CONAN Fanny FRA

dorastenci B rýchlosť
1. STEPANOV Alexandre RUS
2. KRUDER Jernej SLO
3. GAL Bence HUN
dorastenci A rýchlosť
1. PROBOEREZHETS Serhiy UKR
2. BELCHICOV Alexey RUS
3. ZAICHENKO Oleskij UKR
30. Jakub Kováčik  SVK
juniori rýchlosť
1. VAITSEKHOVSKI Evgeny RUS
2. KOSTERINE Alexandre RUS
3. ISMAGILOV Eduard RUS

dorastenky A rýchlosť
1. CHERESHNEVA Yana RUS
2. JOHNSON Alex USA
3. SHEREMETYEVA Olena UKR
dorastenky B rýchlosť
1. HALL Libby AUS
2. POLEKJINA Kseniya RUS
3. HENSLEY Tiffany USA
18. Domminika Kováčiková  SVK
juniorky rýchlosť
1. BEZHKO Olga UKR
2. MALKOVA Yana RUS
3. GALLIAMOVA Anna RUS

kompletné výsledky na www.uiaaclimbing.com

 
Dominika a Jakub Kováčikovci.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Majstrovstvá sveta juniorov, Peking, Čína [ 8. 5. 2008 12:25:52] - reagovať
„Hurá už sa teším!“ Zajtra letíme na MS v športovom lezení do Pekingu. Dokonca viem, že je to v Číne, žijú tam Číňania a je to hlavné mesto. Už som zvedavá ako to tam vyzerá. Tí jo! Stena je strašne vysoká a previsnutá. Je na nej veľa rôznych štruktúr.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24070623