Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 18.08.2019   english version
 Spoločné sústredenie českej a slovenskej reprezentácie v boulderingu
06.02.2019 12:00 | 955x | komentár: 0x
2. - 3. 2. 2019  

V  spolupráci s Českým horolezeckým zväzom (ČHS) sa v dňoch 2. - 3. 2. 2019 uskutočnilo spoločné sústredenie v boulderingu v pražskom lezeckom centre SmichOFF. Zúčastnili sa na ňom reprezentanti Slovenska a Čiech. Zo slovenských reprezentantov SHS JAMES: Jakub Fábric, Pavel Kratochvíl, Peter Kuric, Sofia Ďurková, Andrej Buzaši, Michal Grzyb, Michal Mikušinec a Samuel Štefánik. Z realizačného tímu Anton Pacek, Igor Kollár a Natália Ďurková. Vanda Michalková a Róbert Luby sa ospravedlnili z dôvodu choroby.


Slovenská výprava. Foto: Natália Ďurková.

Dvojdňové sústredenie bolo rozdelené celkovo na tri fázy. V prvej sobotňajšej fáze, boli pretekári rozdelení do štyroch skupín, kde počas troch hodín mali pripravených viac ako 60 bouldrov. Pod vedením Jana Zbranka (českého staviteľa ciest s medzinárodnou licenciou IFSC) a slovenských frekventantov v rámci vzdelávania a získavania licencie staviteľského kurzu postavilo bouldre z chytov používaných na pretekoch svetového pohára. Zároveň si slovenskí stavitelia otestovali na pretekároch svoje zručnosti.  Bolo postavených veľa silových, technických, koordinačných a predovšetkým trendových bouldrov. To športovcom umožnilo riešiť a predovšetkým skúšať pohybové problémy spoločne.

  
Andrej Buzaši. / Peter Kuric. / Sofia Ďurková. Foto: Monika Brkalová.

Druhá sobotňajšia fáza bola nastavená na simulovanie preteku. Tu si mohli pretekári otestovať na predom vybratých šesť bouldrov, štýlom OS s časovým limitom 4 minúty. Počas soboty bol k dispozícii videorozbor. Pretekári si mohli premietnuť na projektore svoje pokusy a v sekvenciách porovnať a zanalyzovať jednotlivé pohyby do detailov. V nedeľu, v poslednej fáze sústredenia, si podľa výkonnosti lezci skúšali koordinačné pohyby, ktoré riešili a dolaďovali spoločne. Pod vedením skúseného fyzioterapeuta Patrika Chovana (Fyzio Gym Cooper) mohli účastníci využiť tiež tejping a regeneračné masáže.

Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na akcii podieľali: Tomášovi Binterovi za zorganizovanie, zmysluplnú náplň a hladký priebeh sústredenia, trénerom ČHS, staviteľom, lezeckému centru SmichOFF, Monike Brkalovej zo fotky a Antonovi Pacekovi, ktorý s českou stranou toto sústredenie dohodol. Tiež sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným reprezentantom SHS JAMES za zodpovedný prístup počas celého sústredenia.

Igor Kollár
Reprezentačný tréner SHS JAMES

 
Pavel Kratochvíl.  / Honza Zbranek a Tomáš Binter.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Spoločné sústredenie českej a slovenskej reprezentácie v boulderingu [ 6. 2. 2019 12:50:13] - reagovať
V spolupráci s Českým horolezeckým zväzom (ČHS) sa v dňoch 2. - 3. 2. 2019 uskutočnilo spoločné sústredenie v boulderingu v pražskom lezeckom centre SmichOFF.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24543148