Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Štvrtok 20.06.2019   english version
 Majstrovstvá sveta Innsbruck 2018
24.09.2018 15:00 | 1878x | komentár: 5x
  

V dňoch 6. – 16. septembra 2018 sa v rakúskom meste Innsbruck konali Majstrovstvá sveta v športovom lezení. Organizátori Majstrovstiev sveta Kletterverband Österreich (KVÖ) a Österreichischer Alpenverein (ÖAV) urobili všetko pre to, aby všetci zažili nezabudnuteľné chvíle.

 
Lezecká hala v Innsbrucku. / Naša výprava na MS.

Športovci a diváci sa tešili na skvelé majstrovstvá sveta, kde sa budú všetky disciplíny športového lezenia oslavovať na úžasných miestach v perfektnej atmosfére. Do Innsbrucku prišlo viac ako 800 pretekárov z 55 krajín sveta, čo bolo najviac v histórii športového lezenia. Preteky sa konali v dvoch centrách. Kvalifikačné kolá v boulderingu a obťažnosti sa konali v novom lezeckom centre Kletterzentrum Innsbruck. Miestom všetkých semifinálových a finálových kôl bola Olympiahalle, kde boli pre tieto účely postavené nové steny zvlášť na všetky disciplíny. Na preteku sa súťažilo samostatne vo všetkých disciplínach: bouldering, obťažnosť a rýchlosť. Následne pretekári, ktorí absolvovali všetky tri disciplíny boli vyhodnotení aj v kombinácii, ako nový formát Olympijských hier.

Slovenská výprava bola zložená z piatich športovcov a troch sprievodných osôb.

Športovci
Peter Kuric - obťažnosť, bouldering, rýchlosť, kombinácia
Róbert Luby - obťažnosť, bouldering
Štefan Bednár - obťažnosť, bouldering
Vanda Michalková - obťažnosť
Tomáš Plevko - obťažnosť

Sprievodné osoby
Anton Pacek - vedúci delegácie
Igor Kollár - reprezentačný tréner SHS JAMES
Juraj Michalka - člen Komisie pretekov

 
Robo Luby a Vanda Michalková.

Takmer pre všetkých pretekárov, ktorí reprezentovali Slovensko na najprestížnejších pretekoch to bol debut na takomto významnom podujatí. Okrem Štefana Bednára sa zúčastnili na Majstrovstvách sveta dospelých prvý krát juniori Vanda Michalková, Peter Kuric, Tomáš Plevko a tiež Róbert Luby. Vanda si na obťažnosti viedla veľmi dobre, jej 35. miesto a celkovo zvládnuté preteky naznačili, že sa medzi lezeckou špičkou nestratí a do budúcna zabojuje oveľa vyššie. Tomáš Plevko po zranení rýchlo vyladil formu a aj keď jeho príprava bola len trojmesačná, dokázal sa pripraviť veľmi dobre a skončil na obťažnosti z našej výpravy najlepšie. Peter Kuric po šnúre pretekov, kde na MS mládeže obsadil 7. miesto v Moskve na obťažnosť a na ME mládeže v Bruseli 6. miesto si otestoval výkonnosť pred nasledujúcim najhlavnejšími pretekmi sezóny, čo budú Olympijske hry mládeže v Buenos Aires. Peter pretekal vo všetkých disciplínach a jeho prvé preteky medzi dospelými zvládol veľmi dobre. Róbert Luby v boulderingu v kvalifikácii z našich pretekárov obsadil najlepšie umiestnenie, kde na pretekoch z 5 bouldrov preliezol 2 zóny na dva pokusy. Štefanovi Bednári, ako najskúsenejšiemu pretekárovi sa nedarilo a výraznejšie sa na týchto pretekov nepresadil.

Záver
Všetci pretekári sa otestovali so svetovou špičkou a myslím si, že do budúcna ak sa podrobne rozoberie príprava a taktika na pretekoch, tiež následné sústredenia vychytajú čo najviac drobností, ktoré tento vrcholový šport prináša, budú sa naši pretekári umiestňovať na popredných miestach.

Umiestnenie slovenských pretekárov

Obťažnosť
Vanda Michalková: 35. miesto zo 101 pretekárok
Tomáš Plevko:  63. miesto zo 123 pretekárov
Peter Kuric: 65. miesto zo 123 pretekárov
Róbert Luby: 109. miesto zo 123 pretekárov
Štefan Bednár: 121. miesto zo 123 pretekárov

Bouldering
Róbert Luby: 53. miesto zo 150 pretekárov
Peter Kuric: 92. miesto zo 150 pretekárov
Štefan Bednár: 99. miesto zo 150 pretekárov

Rýchlosť
Peter Kuric: 71. miesto zo 125 pretekárov, dosiahnutý čas  9,010  s

Kombinácia
Peter Kuric: 63. miesto z 87 pretekárov

Link na oficiálne výsledkové listiny

Link na priebežné správy z priebehu MS v Innsbrucku, ktoré boli pridávané na fb

Spracoval: Igor Kollár, reprezentačný tréner SHS JAMES, dňa 20. 9. 2018


Tak prekrásne finále mužov 8. 9. 2018 v LEADe na MS v Innsbrucku skončilo. Tentokrát veľmi vydarená cesta, vynikajúce výkony všetkých športovcov, skvelá réžia i atmosféra, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia i fanúšikovia pretekárov. Skvelý úspech českej výpravy, keď Adam Ondra skončil druhý (len o semifinálový výkon) a Jakub Konečný šiesty, spokojní domáci s víťazstvom Jacoba Schuberta. Výnimočný zážitok, kto nevidel v priamom prenose, doporučujeme si pozrieť záznam.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Majstrovstvá sveta Innsbruck 2018 [ 6. 9. 2018 16:34:41] - reagovať
V dňoch 6. – 16. septembra 2018 sa v rakúskom meste Innsbruck konali Majstrovstvá sveta v športovom lezení. Organizátori Majstrovstiev sveta Kletterverband Österreich (KVÖ) a Österreichischer Alpenverein (ÖAV) urobili všetko pre to, aby všetci zažili nezabudnuteľné chvíle.
 • Vanda Michalková 35. v obťažnosti na MS [Anonym 7. 9. 2018 15:09:05] - reagovať
  Vynikajúco? OK, možno pekný výsledok a naozaj držím našim (aj Vande) palce, ale 35. miesto titulovať vynikajúco mi, sorry, nepríde celkom adekvátne. Premotivovaný rodič? :)

  • Vanda Michalková 35. v obťažnosti na MS [Igor Koller 10. 9. 2018 7:56:56] - reagovať
   Mily anonym si asi nevsimol, ze Vanda nie je este ani v IFSC juniorskej kategorii, a toto boli MS dospelych. Takze naozaj vynikajuci vysledok. Rovnako vyborny aj Plevkov a Kuricov. Skoncit v strede pola medzi dospelymi pri prvych pokusoch medzi seniormi je dobry a motivujuci start. Drzim palce!

  • Vanda Michalková 35. v obťažnosti na MS [Vladimir 9. 9. 2018 21:09:54] - reagovať
   Gratulujem Anonym, a este nam skus napisat v com si ty 35. najlepsi na svete. Hate komenty sa nepocitaju...
   Na druhej strane gratulacie vsetkym reprezentantom, su to skvele vykony.

   • Vanda Michalková 35. v obťažnosti na MS [Anonym 24. 9. 2018 22:18:52] - reagovať
    Vladimír, Igor, prosím vás, čítajte s porozumením. Kde ste našli hejt k Vande? Kde ste našli hejt? Zhadzujem nejako jej výkon? Vyjadrujem sa, že nie je dobrý? Nepodporujem ju? Dovolil som si len napísať, že slovko vynikajúci mi v tomto kontexte nepríde adekvátne. Ak niečo kritizujem, tak je to text. Asi toľko z mojej strany.

  • Vanda Michalková 35. v obťažnosti na MS [Anka 9. 9. 2018 9:49:38] - reagovať
   Tento clanok nepisal premotivovany rodic, neviem kto ho pisal ;)


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  24011302