Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
grivel
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 19.05.2019   english version
 Školenie rozhodcov 1. kvalifikačnej triedy
05.06.2018 16:00 | 723x | komentár: 0x
pre potreby technického zabezpečenia Akademických majstrovstiev sveta v športovom lezení  

Ako sme už avizovali v príspevku zo dňa 26. 4. 2018, v dňoch 20. - 23. 6. 2018 sa uskutočnia Akademické majstrovstvá sveta (ďalej AMS 2018) v športovom lezení a to vo všetkých troch disciplínach – Bouldering (Eurovea Bratislava), Lead, Speed (oboje Lezecká stena K2 Bratislava). Okrem medzinárodných rozhodcov, ktorí sú nominovaní svetovou asociáciou IFSC, je potrebné pokryť tieto preteky i rozhodcami na národnej úrovni. Z tohoto titulu SHS JAMES zabezpečuje a organizuje:
 
1. Školenie rozhodcov 1. kvalifikačnej triedy, ktoré sa uskutoční dňa 19.6.2018 na bratislavskej stene K2 v čase medzi 10 – 18 hod. Školiteľom rozhodcov bude Mgr. Tomáš Binter, predseda komisie súťažného lezenia Českého horolezeckého svazu, ktorý okrem iného vlastní najvyššiu udeliteľnú licenciu vrámci ČHS, tzv. hlavný rozhodca. Bez absolvovania tohto školenia nie je možné sa zúčastniť ako rozhodca AMS 2018. Školenie je pre účastníkov bezplatné, ale strava zabezpečená nie je.

2. V spolupráci s organizátorom Akademických majstrovstiev sveta zabezpečuje rozhodcov na samotné podujatie. Pre účasť na preteku v pozícii rozhodca platí nasledovné:
a. Je nutné úspešne absolvovať školenie zmienené v bode 1.
b. Strava, doprava (v rozsahu ceny verejnej dopravy) a prípadné ubytovanie rozhodcov je hradená usporiadateľom.
c. Odmena pre rozhodcov – s organizátorom podujatia je dohodnutá odmena vo výške 6-7 eur na hodinu (konkrétna suma bude upresnená podľa spôsobu vyplatenia – dohoda, faktúra)
d. Rozpis možnosti rozhodovania pre jednotlivé disciplíny je v priloženej tabuľke.

Pre informáciu navyše, školenie rozhodcov 1. kvalifikačnej triedy je úvodným krokom pri budovaní celej štruktúry športových odborníkov potrebných obzvlášť pre športové lezenie (ale aj pre ďalšie aktivity, ktoré SHS JAMES združuje) a to najmä trénerov, rozhodcov a staviteľov ciest. Podrobnosti predstavíme na našej webovej stránke v priebehu júna 2018.

Pokiaľ máte záujem byť účastní ako technický delegát na tomto jednom z vrcholných podujatí IFSC a FISU v sezóne, kontaktujte pre bližšie informácie sekretára spolku Tóna Paceka na kontaktoch Tel.: 0911 597 705, sekretar@james.sk.

Odkaz na stránky samotného podujatia AMS.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Školenie rozhodcov 1. kvalifikačnej triedy [ 5. 6. 2018 16:54:40] - reagovať
Ako sme už avizovali v príspevku zo dňa 26. 4. 2018, v dňoch 20. - 23. 6. 2018 sa uskutočnia Akademické majstrovstvá sveta (ďalej AMS 2018) v športovom lezení a to vo všetkých troch disciplínach – Bouldering (Eurovea Bratislava), Lead, Speed (oboje Lezecká stena K2 Bratislava). Okrem medzinárodných rozhodcov, ktorí sú nominovaní svetovou asociáciou IFSC, je potrebné pokryť tieto preteky i rozhodcami na národnej úrovni.

Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23717014