Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov  singingrock rama   
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Nedeľa 24.03.2019   english version
 Sústredenie detí a mládeže Stredné Slovensko
16.06.2018 11:00 | 1193x | komentár: 1x
3. 6. 2018  

V nedeľu 3. 6. 2018 sa vďaka Jakubovi Švubovi a podpore Komisie pretekov SHS JAMES uskutočnilo v Banskej Bystrici sústredenie detí a mládeže vekových kategórií U10, U12 a U14, ktorých sa tu stretlo celkovo šestnásť.

 
Bouldrovka Brutál Povala. / Hravé traverzy.

Doobeda sa deti hrali a liezli na bouldrovke Brutál Povala. Jakub pre deti pripravil množstvo lezeckých hier, pričom počas niektorých, deti v zápale hry ani nevnímali, že vlastne lezú. Okrem hier Jakub prichystal bouldrové preteky formátom 4x4, kde deti mohli zbierať a ladiť svoje pretekárske poznatky. Po pretekoch deti naďalej obliehali súťažné bouldre, mladší chceli vedieť čo za bouldre lezú starší borci a starší boli zvedaví čo lezú tí mladí, čo im dýchajú na krk. Pomedzi občerstvenie sa Jakub snažil deťom odovzdať i pár technických grifov a fínt, smola že nebolo viac času na túto tému, pretože i to málo čo Jakub povedal, sa stretlo s ohlasom a otázkami zo strany detí a evidentne nezostalo bez nezáujmu.

Nezničitelné deti sa počas obedňajšej prestávky snažili doplniť energiu na druhú časť sústredenia, ktorá bola prichystaná na lezeckej stene Pavúk. Nasledovalo lezenie s lanom, i keď na deťoch bola vidieť vyčerpanosť, nevzdávali to. Väčšie problémy im spôsobovalo lezenie s tekutým magnéziom, na ktoré väčšina z nich nebola zvyknutá a rovnako cesty, ktoré napriek nízkej obťažnosti vďaka veľkým prešahom boli pre väčšinu z nich  nelezitelné. Za zmienku určite stojí aj časť, v ktorej Jakub vysvetlil deťom čítanie a plánovanie cesty i s následným cvičením. Určite by sa dalo o tejto príjemnej akcii napísať toho viac, možno niekto ešte prihodí nejaké poznámky.

Som rád, že sme sa tejto akcie mohli zúčastniť za čo ešte raz veľká vďaka Jakubovi a Komisii pretekov SHS JAMES.

Vďaka Vlado Mihál

 
Hra chvostík. / Lezecká stena Pavúk.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Sústredenie detí a mládeže Stredné Slovensko [ 1. 6. 2018 14:46:56] - reagovať
V nedeľu 3. 6. 2018 sa vďaka Jakubovi Švubovi a podpore Komisie pretekov SHS JAMES uskutočnilo v Banskej Bystrici sústredenie detí a mládeže vekových kategórií U10, U12 a U14, ktorých sa tu stretlo celkovo šestnásť.
  • Sústredenie detí a mládeže stredné Slovensko [Anonym 18. 6. 2018 12:55:38] - reagovať
    Jakub super práca!
    Pripomínam že ešte sa chystajú dve sústredenia: 11.7 (západ) a zrejme cez prázdniny (východ).O ďalšie sústredenia sa postarajú Tomáš Greksák a Boris Ferenc.


Vlado Linek © 1999 - 2019 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  23226982