Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Sobota 24.03.2018   english version
 Nenechajte si ujsť Festival horského filmu a dobrodružstva v Martine!
11.10.2017 20:00 | 694x | komentár: 0x
24. - 26. 10. 2017  

24. až 26. októbra 2017 bude martinské Kino Moskva hostiť jedinečné podujatie Hory a mesto Martin. Hlavnými hosťami budú reprezentant Slovenska v horolezectve Jozef Krištoffy, skialpinista Miroslav Peťo a všetkým dobre známy dokumentarista Pavol Barabáš.

Hory a mesto - to je názov jedinečného projektu, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti športy realizujúce sa v prírode, tak na profesionálnej, ako aj amatérskej úrovni. Udeje sa tak vďaka filmovým premietaniam, multimediálnym prezentáciám hostí či atraktívnym športovo-dobrodružným aktivitám. To všetko v spojení s environmentálnym aspektom a dlhodobo udržateľným rozvojom športu a cestovného ruchu v prírode, bez negatívneho vplyvu na faunu a flóru krajiny. S myšlienkou usporiadať tento pozoruhodný festival prišlo občianske združenie Horolezecký klub NEOLIT Martin.

„Festival Hory a mesto má už 18-ročnú tradíciu v Bratislave. Ako reprezentant Slovenska v horolezectve som na tomto podujatí viackrát prednášal o svojich úspechoch zo skál a expedíciách. Od ľudí som vždy cítil veľmi pozitívnu odozvu a podporu toho, čo robím. Už pred pár rokmi som s riaditeľom bratislavského festivalu rozprával o možnosti zorganizovať podujatie takého rozsiahleho formátu aj v Martine“, povedal pre portál james.sk riaditeľ festivalu Jozef Krištoffy. „Pojal som to však trochu inak. Okrem zaujímavých hostí, ako Paľo Barabáš, Miro Peťo, Erik Baláž a iní, som urobil prienik aj do environmentálnej problematiky a pripravili sme aj raný blok pre študentov. Som človek, ktorý sa v horách pohybuje už dlho, vo svete som toho zažil a videl naozaj veľa. Práve preto podporujem a propagujem, aby ľudia a hlavne deti aktívne športovali a pohybovali sa v prírode. A zároveň tak, aby si vážili to, čo je okolo nich, aby nebrali prírodu ako samozrejmosť, ale ako citlivý ekosystém, ktorý by sme mali zachovať aj pre budúce generácie.“

Festival Hory a mesto Martin, ako jediný svojho druhu v našom okolí, otvorí film obľúbeného Pavla Barabáša - Sloboda pod nákladom a pokračovať bude multimediálnou prezentáciou jedného z hlavných hostí - Miroslava Peťa. Počas druhého dňa si návštevníci môžu vychutnať, okrem iného, diskusiu o vplyve športov realizujúcich sa v prírode na miestnu faunu a flóru chránených krajín. Program bude pokračovať filmom Erika Baláža Nesmrteľný les a vďaka filmu Flow si prídu na svoje aj milovníci horskej cyklistiky. V posledný deň festivalu príde na rad prezentácia Jozefa Krištoffyho o extrémnom skalnom horolezectve a veľkých stenách. Vo filme rakúskeho horolezca navštívia účastníci podujatia krajinu Nepál a spolu so známym dobrodruhom Leom Houldingom prejdu hory Grónska.

Nezáleží na tom, či ste aktívny športovec, dobrodruh alebo ani jedno z toho. Prírodu milujeme všetci. Preto je festival Hory a mesto pre každého unikátnou možnosťou rozšíriť si obzory, vidieť, zažiť, kochať sa, obdivovať... jednoducho pocítiť celú škálu nezabudnuteľných emócií. A to všetko priamo v našom meste. Nenechajme si to ujsť!

Ohľadom bližších informácií o podujatí môžete kontaktovať Jozefa Krištoffyho, riaditeľa festivalu: jozef@horyamesto.sk.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Nenechajte si ujsť Festival horského filmu a dobrodružstva v Martine! [ 11. 10. 2017 20:41:36] - reagovať
24. až 26. októbra 2017 bude martinské Kino Moskva hostiť jedinečné podujatie Hory a mesto Martin. Hlavnými hosťami budú reprezentant Slovenska v horolezectve Jozef Krištoffy, skialpinista Miroslav Peťo a všetkým dobre známy dokumentarista Pavol Barabáš.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20178422