Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 23.04.2018   english version
 Sústredenie v Bielovodskej doline
03.04.2017 17:00 | 1958x | komentár: 0x
  

Navzdory neistému počasiu a všade plieniacej chrípke sa na chatke v Bielovodskej doline postupne vystriedalo 7 horolezcov. Päť Slovákov a dvaja Česi.

 
Ľubo Maják v Stanislawskom v severke Vysokej. / Prešovčania Paľo Ivanecký a Lubo Maják na vrchole Vysokej.
  
Pod ľadmi Spádovej dolinky. / Ľuboš Krupa lezie prvú dĺžku v ľadoch Spadovej dolinky. / Maroš v kľúčovej dĺžke Grogu.

Hneď v pondelok, 20. 2. 2017, sa podaril prešovskej dvojici Pavol Ivanecký, Luboš Maják najlepší výstup akcie, keď v dobrom počasí, za asi 17 hodín z chatky na chatku, vyliezli Stanislawského cestu v  severnej stene Vysokej (M5). Fakt je, že stena sa v tom čase liezla ako teplé rožky, no je rozdiel dať ju z dola z chatky, alebo od Viktora... V ten istý deň si plezírové ľady Spádovej dolinky (do WI3+) vychutnala dvojka Luboš Krupa – Vilo Jakubec.
V stredu dorazil hore Maroš Červienka. V daždivý štvrtok postavil pred chatkou krásne iglu pre dvoch... A v piatok 24. 2. 2017, vyliezol sám, s lyžami na chrbte, cestu Komarnických na Zadný Gerlach (WI3). V deň keď bol hlásený orkán na hrebeňoch Tatier. A vraj podmienky typu Chamonix a trochu fúkalo... Na Lomničáku v ten deň namerali rekordný náraz rýchlosti vetra... 222 km/hod. Zrejme ho minul.
V sobotu mu jeho samotu nabúrala trojica Martin Otta, Matej Školníček a Vilo Jakubec.
Ešte v ten istý deň, 25. 2. 2017, popoludní vybehla dvojica M.Červienka – M.Školníček, za asi 2 hodiny, cestou „Grog“ (WI3?)  z Rovienok na Sedlo nad Poľanou.
A tú istú líniu v nedeľu 26. 2. 2017, za 2:30 hod., vyliezla aj dvojka Martin Otta – Vilo Jakubec. Len bola nejaká ťažšia, ohodnotili sme ju na M4, WI4-...
Atmosféra na chatke i večerné debaty opäť zafungovali a tí čo prišli určite neľutovali.
No aj tak sa mi zdá, že záujemcov o vážnejšie zimné podnikanie v Tatrách nie je veľa. A reprezentantov majúcich záujem o takúto aktivitu žiaľ minimum. Pár ťahúňov vypadlo a je to cítiť. Keď sa pozriem na „seniorov“ tak, ak sa zadarí, príde jeden, dvaja. O junioroch, ani nehovorím...
Stále je to však výborná akcia.

Vilo Jakubec

  
Maťo Školníček a Maroš Červienka na hrebeni./ Martin Otta a Vilo Jakubec pod nástupom Grogu. / Martin ťahá prvú dĺžku.
 
Vilo na začiatku kľúčovej dĺžky Grogu na Sedlo nad Poľanou. / Priateľstvo v horách, Martin Otta a Maťo Školníček.
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Sústredenie v Bielovodskej doline [ 3. 4. 2017 17:39:17] - reagovať
Navzdory neistému počasiu a všade plieniacej chrípke sa na chatke v Bielovodskej doline postupne vystriedalo 7 horolezcov. Päť Slovákov a dvaja Česi.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20417625