Slovenský horolezecký spolok JAMES
vysoké tatry  český horolezecký svaz  klub slovenských turistov 
sport-outdoor
sirjoseph
  shs james    komisie    podujatia    james slovakia    horolezec    horoškola    infocentrum    rozličné    eshop    diskusia    kontakt    dotazníky    chaty    mapa stránky  
 index  Správa Vysokých Tatier  Erasmus  Metodické materiály  Meteo  IFSC  UIAA Pondelok 23.04.2018   english version
 Končitá Bouldering Session je za nami
12.04.2017 10:00 | 2486x | komentár: 0x
8. 4. 2017  

Druhý aprílový víkend sa v lesoch Vtáčnika na Končitej zišli bouldristi, aby si otestovali všestrannosť lezeckých pohybov na súťažných andezitových bouldroch. Akcia odštartovala v sobotu na obed spočiatku pozvoľna, až kým nezačali vychádzať prvé slnečné lúče.

  

Postupne prichádzalo stále viac účastníkov a do ukončenia registrácie sa prihlásilo 49 mužov a 18 žien, čo veštilo na súťažných balvanoch čulý ruch.
Okrem tridsiatich súťažných bouldrov sa liezlo aj mnoho kúskov mimo súťaž, ba dokonca niektorých zaujali natoľko, že nestihli potom zaplniť svoju výsledkovú listinu relevantnými prelezmi. Nakoniec, to vôbec nevadí, tým prvotným a najdôležitejším víkendovým cieľom bola predsa radosť z boulderingu.
Aj polooblačné nedeľné počasie prialo dobrému boulderingu. Doliezali sa resty zo soboty, alebo sa pokračovalo v napĺňaní súťažných hárkov naďalej v plynulom víkendovom rytme.

 
 
 

Medzi mužmi najlepšie zabouldroval Robo Luby, ktorý zdolal 28 bouldrov. K víťazstvu mu nakoniec dopomohol úspešný prelez bouldra Rainbow Pocket. Z 27 bouldrami sa na druhom mieste umiestnil Honza Magnus Novák. O Aligátora menej mal Vilo Ferčák, ktorému sa podarilo zdolať 26 bouldrov.
V kategórii žien to bolo taktiež veľmi tesné. 18 bouldrov zdolala Šárka Patermannová, iba o jeden menej Ľubka Zubka a o dva menej Alena Klimešová. Najťažšie ženské prelezy súťažných bouldrov zaznamenala Terka Kozlová, ktorá preliezla Levitáciu a Minimal. Na víťazstvo jej ale chýbalo pozbierať ešte pár ľahších bouldrov.

Akciu podporili Peter Bouldering, Wild Country, Think Bigger, Climbing Bus, Časopis Horolezec a JAMES. Za nezištnú pomoc predovšetkým pri prácach v teréne chcem poďakovať Ferovi.

Kompletný report vrátane výsledkov si môžete prečítať na boulder.sk

text a foto: Oli Vysloužil (boulder.sk, Wild Country)
KOMENTÁR K ČLÁNKU

Končitá Bouldering Session je za nami [ 23. 2. 2017 23:53:21] - reagovať
Druhý aprílový víkend sa v lesoch Vtáčnika na Končitej zišli bouldristi, aby si otestovali všestrannosť lezeckých pohybov na súťažných andezitových bouldroch. Akcia odštartovala v sobotu na obed spočiatku pozvoľna, až kým nezačali vychádzať prvé slnečné lúče.

Vlado Linek © 1999 - 2018 členstvo ا  antidoping ا  kalendár ا  archív jamesáka ا  predplatné ا  horoškola ا  počasie ا  sprievodca ا  umelé steny  20417640